Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Piątek, 14 grudnia 2018 r.

Wydarzenia

Obchody Dnia Sybiraka w Jarosławiu

Zdjęcie Zdjęcie

W dniu 19 września 2016 r. w Jarosławiu odbyły się obchody Dnia Sybiraka, w których wzięli udział Wójt - Stanisław Gonciarz i inspektor w Referacie Spraw Obywatelskich i Społecznych – Andrzej Halwa, Irena Halwa Sekretarz Związku Sybiraków w Jarosławiu oraz przedstawiciele Sybiraków i wywiezionych na Besarabię z terenu Gminy Laszki w osobach: Zofia Kocur, Stefania Czesnak, Janina Adamkiewicz, Stefania Gonciarz, Wanda Szablan, Zofia Halwa, Stanisław Czemerda, Mieczysław Wojciechowski i Jan Gonciarz.

Uroczystości rozpoczęły się w Kolegiacie jarosławskiej pw. Bożego Ciała od Uroczystej Eucharystii w intencji zmarłych Sybiraków i pozostałych na Syberii, zmarłych w Ojczyźnie oraz żołnierzy, którzy oddali swe życie na wszystkich frontach świata. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marian Bocho – proboszcz parafii.

Druga część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Bohaterów II wojny światowej na Placu ks. Piotra Skargi w asyście orkiestry oraz kampanii honorowej Wojska Polskiego. Na rozpoczęcie odegrany został Hymn Rzeczpospolitej Polskiej oraz hymn Sybiraków, następnie miejsce miały okolicznościowe przemówienia. Odczytany został również Apel Pamięci a kampania honorowa WP oddała Salwę honorową na cześć poległych. Następnie zaproszeni goście składali kwiaty pod pomnikiem a na zakończeniem uroczystości było wspólne spotkanie Sybiraków w budynku parafialnym.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony