Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Piątek, 14 grudnia 2018 r.

Wydarzenia

II Bieg Ku Czci Poległych Lotników

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Dnia 25 września 2016 roku na obiekcie sportowym Orlik 2012 przy Zespole Szkół w Laszkach odbyły się zawody sportowe "II Bieg Ku Czci Poległych Lotników". W zawodach wzięło udział 174 zawodników z terenu Gminy Laszki.
Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek od sponsorów, którymi w tym roku byli Pan Grzegorz Bawoł oraz Pan Zdzisław Głowacki, dodatkowo zdobywcy pierwszych trzech miejsc stanęli na podium i otrzymali statuetki oraz dyplomy. Dla wszystkich dzieci biorących udział w zawodach była udostępniona dmuchana zjeżdżalnia oraz wata cukrowa i gorąca herbata.

Liczna grupa dzieci reprezentowała kategorię wiekową "0" i młodsi na dystansie 200m. Wśród dziewczynek I miejsce zajęła Kałek Amelia z Wietlina, II miejsce Kokot Aurelia z Miękisza Nowego i III miejsce Danyło Julia z Wietlina. W kategorii chłopców podium zdominowali biegacze z Laszek zdobywając kolejno I miejsce Kuta Miłosz, II miejsce Miśko Jakub, III miejsce Kuc Kacper.

Na dystansie 300m również w licznej grupie ścigały się dziewczynki z 1 i 2 klas szkół podstawowych a najszybsze były: I miejsce Szablan Oliwia z Laszek, II miejsce Marlena Kania z Laszek, Bawoł Martyna z Laszek. Wśród chłopców na tym samym dystansie i kategorii wiekowej I miejsce zdobył Miłosz Grenda z Laszek, II miejsce Hubert Kuźmicha z Laszek, III miejsce Kacper Fedor z Korzenicy.

W klasyfikacji klas 3 i 4 dziewczynek na dystansie 300 metrów I na mecie była Kuźmicha Paulina z Laszek, II Dobrowolska Wiktoria z Miękisza Nowego, III Martina Ćwik z Laszek natomiast w tej samej kategorii wiekowej rywalizowali chłopcy na dystansie 600m I miejsce zajął Półtorak Hubert z Laszek, II miejsce Balawander Paweł z Laszek, III miejsce Jakimowicz Szymon z Miękisza Nowego.

W kategorii 5 i 6 klas na dystansie 600m wśród dziewczyn I miejsce zdobyła Salamon Julia z Wietlina, II miejsce Barylak Arleta z Miękisza Starego, III miejsce Pałys Kornelia z Korzenicy, spośród chłopców I miejsce Sereda Bartłomiej z Laszek, II miejsce Batiuk Michał z Laszek i III miejsce Majcher Radosław z Miękisza Nowego.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych wystartowali chłopcy na dystansie 900m i I na mecie był Matusik Wojciech z Bobrówki, II Konstantynowicz Kamil z Laszek i III Kołaczko Jakub z Korzenicy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 300 m jedyną kobietą była Makowska Magdalena i I miejsce w tej kategorii zdobył również Karkowski Arkadiusz.

Wystartowali również biegacze w klasyfikacji OPEN, wśród kobiet I miejsce zdobyła Pasieczna Elżbieta, II miejsce Dobrowolska Elżbieta i III miejsce Gembarowska Dorota. Najszybciej na mecie mężczyzną zdobywając I miejsce był Jabłoński Rafał, II Pik Adam, III Krupa Grzegorz.

Wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami byli również najmłodszy uczestnik Biegu, którym był Florian Piś oraz najstarszy biegacz Leszek Karkowski.

Organizatorami zawodów byli: Urząd Gminy Laszki, Zespół Szkół w Laszkach, UKS "Szkło-Korzeniowski" w Miękiszu Starym, Animator Kompleksu boisk Orlik 2012 w Laszkach.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony