Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Piątek, 14 grudnia 2018 r.

Wydarzenia

100 Urodziny Pani Władysławy Mańkiewicz

Zdjęcie

W dniu 04 października 2016 r. swoje setne urodziny świętowała Pani Władysława Mańkiewicz z Miękisza Starego - bardzo pogodna kobieta. Świętowanie rozpoczęła o godz. 11:00 mszą świętą w kościele w Miękiszu Starym, w trakcie której kazanie wygłosił ksiądz proboszcz Czesław Grzebień. Po zakończonej mszy część przybyłych gości złożyła solenizantce życzenia w przedsionku kościoła. Życzenia złożyli m. in. Przewodniczący Rady Gminy w Laszkach - Marek Bawoł oraz Sołtys Wsi Miękisz Stary - Danuta Paszkiewicz. Do życzeń dołączyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miękiszu Starym.

Pani Władysława urodziła się 4 października 1916r. w Miękiszu Starym. Pochodzi z rodziny Lisów. Jej rodzice zmarli bardzo szybko i Pani Władysława została sierotą w wieku 5 lat. Wychowywała się z bratem.

W 1938r. wyszła za mąż za Władysława Mańkiewicz z miejscowości Miękisz Stary. Wraz z mężem mieszkali w Miękiszu Starym.

Pani Solenizantka urodziła dwójkę dzieci, syna Józefa i córkę Cecylię. Do chwili obecnej dochowała się 9 wnuków, 21 prawnuków i 9 praprawnuków.

Na tak doniosłej uroczystości Samorząd gminny reprezentował Wójt Gminy Laszki Stanisław Gonciarz, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystyna Gościak oraz inspektor w Referacie Spraw Obywatelskich i Społecznych Andrzej Halwa. Życzenia złożyli również przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jarosławiu.

Pani Władysława otrzymała od przedstawicieli samorządu List gratulacyjny, pamiątkowy prezent oraz kosz pięknych kwiatów.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony