Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Środa, 16 sierpnia 2017 r.

Wydarzenia

Festyn Rodzinny w Charytanach

W dniu 04 czerwca 2017 r. na boisku sportowym i placu zabaw w Charytanach został zorganizowany "Dzień Dziecka" mający na celu przybliżenie dzieciom dobrej, bezpiecznej i wartościowej zabawy. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Wójta Gminy Laszki Pana Stanisława Gonciarza a zorganizowane przez rodziców z Charytan m.in. Panią Joannę Domszy i Panią Dorotę Rebuś.

W uroczystości udział wzięli Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Radymnie: sierż. Łukasz Stefanowski, sierż. Mateusz Szynal oraz mł.asp. Tomasz Gut, którzy informowali o nowatorskich rozwiązaniach w aplikacji "Moja Komenda", zapoznawali z "mapą zagrożeń" na naszym terenie, dla dzieci organizowali konkursy, podczas których w formie zabawy edukowali je m.in. pod kątem bezpieczeństwa na drogach, wręczali opaski odblaskowe. Przybyły ratownik medyczny Pan Piotr Laskowski z Centrum Ratownictwa Medycznego w Jarosławiu, uczył jak udzielać pomocy poszkodowanym osobom w różnych sytuacjach. Strażacy ze Straży Pożarnej OSP Laszki w składzie: Robert Halwa, Jacek Wróbel, Łukasz Bawoł i Kamil Bawoł umożliwili oglądanie wnętrza wozu strażackiego oraz sprzętu, którym dysponują przy różnego typu akcjach. Niebywałą atrakcją był pokaz motocykli współczesnych i zabytkowych, zorganizowany przez Pana Tadeusza Wierzbickiego, na którego zaproszenie przybyły pasjonat i kolekcjoner motocykli Pan Zbigniew Poręba dzielił się wiedzą na ten temat. Liczne konkursy, gry, zabawy z nagrodami prowadziła Pani Dorota Gembarowska.

Obsługą nagłośnienia imprezy zajął się Pan Paweł Hausner a trudy grillowania podjął się Pan Tadeusz Michałów.
Dzieci bezpłatnie korzystały ze zjeżdżalni, zapewnione miały też bezpłatnie watę cukrową, popcorn, kiełbaski, ciasta i napoje. Dla wszystkich przybyłych dorosłych również zapewniony był poczęstunek.

Cała impreza nie odbyłaby się bez współpracy z Sołtysem wsi Charytany – Panem Wiesławem Kokotem, Radnym Rady Gminy z Charytan – Panem Michałem Domszy oraz Radą Sołecką Wsi Charytany. Pomimo, że miejscowość jest niewielka, impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnego społeczeństwa.