Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Czwartek, 21 marca 2019 r.

Wydarzenia

Ostatnie pożegnanie wieloletniego działacza OSP – druha Władysława Manasterskiego

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

W dniu 24 kwietnia 2017 r. pożegnaliśmy naszego wieloletniego i zasłużonego działacza i Prezesa Zarządu Gminnego Zrzeszenia Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Laszki. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą o godz. 15:00, którą odprawił i homilię wygłosił ksiądz prałat Marian Karbowski.

W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu Gminy Laszki w osobach:
 • Wójt Gminy Laszki Stanisław Gonciarz
 • Przewodniczący Rady Gminy Laszki Marek Bawoł
 • Radni Rady Gminy w Laszkach: Bogusław Kuta, Michał Domszy i Marek Werodowicz

Obecni byli również przedstawicieli straży pożarnej:

 • Stanisław Górski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Jarosławiu
 • mł. kpt. Dawid Skuratko – Specjalista w Wydziale organizacyjno-kwatermistrzowskim KP PSP w Jarosławiu
 • Jerzy Batycki – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Laszkach
 • Zdzisław Grela – Komendant Gminny OSP

W ostatniej drodze śp. Władysława odprowadzały poczty sztandarowe:

 • OSP Laszki
 • OSP Korzenica
 • OSP Miękisz Stary
 • OSP Wysocko

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Jerzy Batycki w ostatnim pożegnaniu przedstawił w kilku zdaniach życiorys i zasługi druha Władysława Manasterskiego.
Żegnając kolegę druha Władysława wspomniał, że był on wieloletnim Prezesem Zarządu Gminnego – a przez ostatnie lata Prezesem honorowym.

Druh Władysław Manasterski urodził się w roku 1931 w Tuchli – całe swoje życie osobiste i zawodowe związał z terenem Gminy Laszki najpierw mieszkając w Tuchli a następnie w Laszkach. Od najmłodszych lat pracował zawodowo i społecznie – począwszy od organizacji młodzieżowych, organizacji politycznych, organów przedstawicielskich wiejskich, gromadzkich, powiatowych i wojewódzkich.
Zawodowo był pracownikiem Gromadzkich Rad Narodowych i Gminnej Spółdzielni „Samopomoc chłopska” – społecznie był Władysław naszym przedstawicielem i przewodniczącym Gromadzkiej i Gminnej Rady Narodowej. Przez wiele lat był radnym gminnym i wojewódzkim, pełnił funkcje przedstawicielskie w Banku Spółdzielczym w Laszkach oraz był wieloletnim prezesem Gminnej Spółdzielni "Samopomoc chłopska" w Laszkach.
Od 1965 roku związał się z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, których Prezesem gminnym w opinii nas, jego następców, był "od zawsze do dzisiaj" – do dnia, w którym odszedł na wieczną służbę strażacką do Pana.
Druh Władysław położył duże zasługi dla rozwoju Gminy Laszki i naszych lokalnych społeczeństw, rozwoju szkolnictwa, dróg a szczególnie naszych straży pożarnych. To dzięki jego długoletniej pracy powstały i funkcjonują do dzisiaj jednostki OSP w: Bobrówce, Korzenicy, Laszkach, Miękiszu Nowym, Miękiszu Starym, Tuchli, Wietlinie i Wysocku. To wybudowane remizy OSP, zakupione samochody bojowe, wyposażenie. To wyszkolone i gotowe do pracy i akcji ratowniczych zastępy strażaków ochotników.
Za swoją wieloletnia pracę i działalność społeczną druh Władysław był odznaczany najwyższymi odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Śp. Władysław najbardziej cenił sobie nadane mu najwyższe odznaczenie strażackie - Medal im. Chomicza – to było odznaczenie, które było ukoronowaniem jego społecznej drogi życiowej.

Druh Władysław pozostanie w naszej pamięci jako prezes, kolega i człowiek pełen serdeczności, otwarty dla ludzi, chętny do pomocy każdemu potrzebującemu, pełen humoru i taktu.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony