Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Czwartek, 21 marca 2019 r.

Wydarzenia

Festyn Rodzinny w Charytanach

Zdjęcie Zdjęcie

W dniu 04 czerwca 2017 r. na boisku sportowym i placu zabaw w Charytanach został zorganizowany "Dzień Dziecka" mający na celu przybliżenie dzieciom dobrej, bezpiecznej i wartościowej zabawy. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Wójta Gminy Laszki Pana Stanisława Gonciarza a zorganizowane przez rodziców z Charytan m.in. Panią Joannę Domszy i Panią Dorotę Rebuś.

W uroczystości udział wzięli Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Radymnie: sierż. Łukasz Stefanowski, sierż. Mateusz Szynal oraz mł.asp. Tomasz Gut, którzy informowali o nowatorskich rozwiązaniach w aplikacji "Moja Komenda", zapoznawali z "mapą zagrożeń" na naszym terenie, dla dzieci organizowali konkursy, podczas których w formie zabawy edukowali je m.in. pod kątem bezpieczeństwa na drogach, wręczali opaski odblaskowe. Przybyły ratownik medyczny Pan Piotr Laskowski z Centrum Ratownictwa Medycznego w Jarosławiu, uczył jak udzielać pomocy poszkodowanym osobom w różnych sytuacjach. Strażacy ze Straży Pożarnej OSP Laszki w składzie: Robert Halwa, Jacek Wróbel, Łukasz Bawoł i Kamil Bawoł umożliwili oglądanie wnętrza wozu strażackiego oraz sprzętu, którym dysponują przy różnego typu akcjach. Niebywałą atrakcją był pokaz motocykli współczesnych i zabytkowych, zorganizowany przez Pana Tadeusza Wierzbickiego, na którego zaproszenie przybyły pasjonat i kolekcjoner motocykli Pan Zbigniew Poręba dzielił się wiedzą na ten temat. Liczne konkursy, gry, zabawy z nagrodami prowadziła Pani Dorota Gembarowska.

Obsługą nagłośnienia imprezy zajął się Pan Paweł Hausner a trudy grillowania podjął się Pan Tadeusz Michałów.
Dzieci bezpłatnie korzystały ze zjeżdżalni, zapewnione miały też bezpłatnie watę cukrową, popcorn, kiełbaski, ciasta i napoje. Dla wszystkich przybyłych dorosłych również zapewniony był poczęstunek.

Cała impreza nie odbyłaby się bez współpracy z Sołtysem wsi Charytany – Panem Wiesławem Kokotem, Radnym Rady Gminy z Charytan – Panem Michałem Domszy oraz Radą Sołecką Wsi Charytany. Pomimo, że miejscowość jest niewielka, impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnego społeczeństwa.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony