Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Czwartek, 21 marca 2019 r.

Wydarzenia

Gminna pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium w Wielkich Oczach

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

W dniu 16 lipca 2017 r. mieszkańcy gminy Laszki wraz z Wójtem Gminy, Panem Stanisławem Gonciarzem oraz przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Laszki, wyruszyli na gminną rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach.

Miejscem zbiórki był plac przed świetlicą wiejską w Tuchli, skąd o godzinie 14 wyruszyło około czterdziestu uczestników pielgrzymki. Po kilkudziesięciu minutach pielgrzymi byli już na miejscu. O godzinie 15 wzięli oni udział, wraz z mieszkańcami wsi, w nabożeństwie Nieszporów oraz Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Józef Florek, Kustosz Sanktuarium. W homilii, która nawiązywała do niedzielnej Ewangelii, ks. Kustosz wskazał kilka konkretnych przykładów postaw ludzi w odniesieniu do spraw wiary, religijności i zmagania sobie z codziennymi trudnościami. Postawy te są symbolizowane przez miejsca, gdzie pada ziarno z ewangelicznej przypowieści.

Po zakończeniu Mszy Świętej i krótkim odpoczynku, pielgrzymi udali się w drogę powrotną. Około godziny 17:30 wszyscy ponownie znaleźli się przed świetlicą wiejską w Tuchli, gdzie uczestnicy pielgrzymki posilili się kiełbasą z grilla, a także ciastem oraz kawą i herbatą, które zostały przygotowane przez miejscową społeczność pod przewodnictwem Sołtys wsi Tuchla, Pani Stanisławy Jacek. Ostatnim wydarzeniem tego dnia był występ taneczny dzieci i młodzieży szkolnej z Tuchli, który nagrodzony został gromkimi brawami.

W pielgrzymce udział wzięli zarówno jedni z najmłodszych, jak i starsi mieszkańcy gminy. Najmłodszą uczestniczką pielgrzymki była sześcioletnia Julia Barylak, a najstarszą – siedemdziesięciodwuletnia Pani Irena Stepanko. Wszyscy pielgrzymi byli bardzo zadowoleni ze wspólnie przeżytego czasu. Dopisała także pogoda, która – mimo zagrożenia burzą – pozostała przez cały dzień słoneczna i stabilna.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony