Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Czwartek, 21 marca 2019 r.

Wydarzenia

Dożynki Gminne w Wysocku

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Tegoroczne Święto rolników z Gminy Laszki odbyło się w Wysocku 27 sierpnia 2017 r. na placu przy byłej Szkole Podstawowej w Wysocku.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14:00 poświęceniem wieńców a następnie mszą św. w Kościele w Wysocku, którą odprawił Ksiądz proboszcz Henryk Iwanicki wraz z Księdzem katechetą Danielem Odor – wikariuszem i kapelanem DPS w Wysocku. Wierni podczas mszy mogli wysłuchać poruszającego kazania. Po uroczystej liturgii, Korowód Dożynkowy udał się pieszo na plac przy byłej Szkole Podstawowej w Wysocku, gdzie miał miejsce dalszy etap uroczystości.

Na boisku szkolnym zaproszonych gości powitali prowadzący imprezę: Pani Halina Pyrcz – Sołtys wsi Wysocko oraz Pan Adam Kobyłko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Laszkach, którzy w imieniu gospodarzy dokonali oficjalnego otwarcia. Następnie Starostowie dożynek przekazali Wójtowi Gminy Laszki Stanisławowi Gonciarzowi chleb dożynkowy z życzeniami mądrego i sprawiedliwego dzielenia.

Starostami tegorocznych dożynek byli:
Pani Irena Wielgos – zamieszkała w Wysocku, prowadząca wraz z mężem gospodarstwo rolne o powierzchni 20 ha.
Pan Robert Wyka – zamieszkały w Wysocku, prowadzący wraz z żoną gospodarstwo rolne o powierzchni 170 ha.

Po przekazaniu chleba dożynkowego, wszyscy z ciekawością obejrzeli występ taneczno-artystyczny młodzieży z Wysocka przygotowany przez Panią Małgorzatę Matusik.

Następnym punktem programu były przyśpiewki dożynkowe i prezentacje wieńców dożynkowych. Jako pierwsi wystąpili gospodarze dożynek – KGW Wysocko. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Laszki zaśpiewały wesołe teksty dla wójta, radnych i sołtysów i pracowników urzędu. KGW z Miękisza Nowego, śladem z zeszłego roku, poruszyło w formie skeczu w sposób żartobliwy życiowe miejscowe problemy. Na uwagę zasługuje również występ artystyczny młodzieży z Tuchli, który dostarczył widowni dużej dawki humoru.

W tegorocznej prezentacji wieńców dożynkowych wzięło udział 10 Kół Gospodyń Wiejskich (wg kolejności): Wysocko, Bobrówka, Bukowina, Korzenica, Laszki, Miękisz Nowy, Miękisz Stary, Tuchla, Wietlin Trzeci i Wietlin. Poza KGW wystąpiły dzieci i młodzież z Sołectwa Charytany, które na prezentację przywiozły wieniec z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Charytanach. Tuż po występach można było skosztować wspaniałego jadła i przeróżnej gamy trunków przygotowanych przez Panie Gospodynie.

Dużo rozrywki dostarczyła Kapela PAWLAKI z Cieszanowa, która poderwała do tańca melodyjnością i skocznymi piosenkami.

W tegorocznych dożynkach wzięli udział radni na czele z Przewodniczącym Rady Gminy w Laszkach Markiem Bawołem, sołtysi, przedstawiciele miejscowych rolników i przedsiębiorców oraz przedstawiciel Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Jarosławiu – Pan Henryk Kojder. W uroczystościach wziął udział Dyrektor Biura Posła na Sejm Mieczysława Kasprzaka, pani Radna Sejmiku Województwa Anna Huk oraz Starosta Powiatu Jarosławskiego Tadeusz Chrzan wraz z żoną.

Ostatnie słowo na zakończenie wygłosił Wójt Gminy Laszki, dziękując osobom zaangażowanym w organizację tego święta a wszystkim zgromadzonym za liczne przybycie, zachęcając jednocześnie do dalszej zabawy. W trakcie imprezy można było podziwiać sprzęt rolniczy wystawiony przez firmę Firma Usługowo-Handlową Drobny Sławomir z Zapałowa. Obsługę imprezy prowadziła firma BARTFUN z Cieszacina Wielkiego a oprawę muzyczną zapewniała Kapela Pawlaki oraz zespół Mister Band. Przy organizacji dożynek bezcenny był wkład pracy miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, zaangażowanie Radnego Rady Gminy Roberta Wyki, Sołtysa wsi Haliny Pyrcz, Rady Sołeckiej oraz pomoc druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony