Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Piątek, 22 marca 2019 r.

Wydarzenia

Posiedzenie wyjazdowe władz wojewódzkich w Wietlinie Trzecim

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

W dniu 7 listopada 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Wietlinie Trzecim pod przewodnictwem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zespołu analizującego szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie podkarpackim, a także Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich.

W naradzie uczestniczyli: poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga, wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, Wójt Gminy Laszki Stanisław Gonciarz, Sołtys Wsi Wietlin Trzeci Teresa Gajos oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji i organizacji rolniczych, Urzędu Statystycznego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednostek samorządu terytorialnego, a także środowisk naukowych oraz organizacji i związków branżowych z terenu Podkarpacia.

W trakcie posiedzenia przedstawiony został stan zaawansowania prac nad przygotowaniem strategii rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w województwie podkarpackim do 2030 r.. W dokumencie tym wskazane zostaną najważniejsze zadania rozwojowe nakreślające kierunki działań na Podkarpaciu. Zgodnie z wytycznymi resortu rolnictwa dokument powinien zostać opracowany do końca września 2018 roku.

Podczas obrad przedstawiono prezentację o możliwości wykorzystania potencjału podkarpackiego rolnictwa w postaci grup producenckich.

Uzupełnieniem spotkania była wizytacja w Spółdzielni Producentów Zbóż i Rzepaku „Farmer” w Wietlinie Trzecim, której poprzez zastosowanie efektywnych metod produkcji i jakości, udało się osiągnąć sukces.

Po zakończeniu posiedzenia Zespół udał się do miejscowości Sucha Wola z wizytacją Grupy Producentów "VeggieFresh Sp.z o.o.".

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony