Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Środa, 22 maja 2019 r.

Wydarzenia

Dożynki Gminne w Laszkach

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

2 września 2018 r. to Święto rolników z Gminy Laszki. Dożynki Gminne odbyły się w Laszkach na stadionie sportowym.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14:30 mszą świętą w Kościele w Laszkach, którą odprawił Ksiądz proboszcz Zbigniew Szewczyk. Wierni podczas mszy mogli wysłuchać poruszającego kazania. Po nabożeństwie nastąpiło poświęcenie chleba dożynkowego oraz wieńców. Następnie Korowód Dożynkowy na czele ze starostami dożynek, Wójtem Stanisławem Gonciarzem, Księdzem Proboszczem, Wikariuszem Piotrem Długim, Kołami Gospodyń Wiejskich i wieńcami udał się pieszo na stadion sportowy w Laszkach, gdzie miał miejsce dalszy etap uroczystości.

Na stadionie zaproszonych gości powitał prowadzący imprezę: Pan Adam Kobyłko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Laszkach, który w imieniu gospodarzy dokonał oficjalnego otwarcia. Następnie Starostowie dożynek przekazali Wójtowi Gminy Laszki Stanisławowi Gonciarzowi chleb dożynkowy z życzeniami mądrego i sprawiedliwego dzielenia.

Starostami tegorocznych dożynek byli:
Pani Bernadeta Kuźmicha – zamieszkała w Laszkach, wraz z mężem i teściami prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 35 ha specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego.
Pan Mariusz Bawoł – zamieszkały w Laszkach, wraz z żoną i rodzicami prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 80 ha nastawione na produkcję roślinną.

Następnym punktem programu były przyśpiewki dożynkowe i prezentacje wieńców dożynkowych. Jako pierwsi wystąpili gospodarze dożynek – KGW Laszki. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Laszki zaśpiewały wesołe teksty dla wójta, radnych i sołtysów – swoje uwagi, prośby i marzenia. KGW z Miękisza Nowego, śladem z poprzednich lat, poruszyło w formie skeczu w sposób żartobliwy życiowe miejscowe problemy.

W tegorocznej prezentacji wieńców dożynkowych wzięło udział 10 Kół Gospodyń Wiejskich (wg kolejności): Laszki, Miękisz Nowy, Miękisz Stary, Tuchla, Wietlin Trzeci i Wietlin, Wysocko, Bobrówka, Bukowina, Korzenica. Tuż po występach można było skosztować wspaniałego jadła i przeróżnych trunków przygotowanych przez Panie Gospodynie.

Wielkiej rozrywki dostarczyły 2 występy Kapeli Ludowej PAWLAKI z Cieszanowa, która poderwała do tańca melodyjnością i skocznymi piosenkami.

W tegorocznych dożynkach wzięli udział radni na czele z Przewodniczącym Rady Gminy w Laszkach Markiem Bawołem, sołtysi na czele z Sołtysem Wsi Laszki Adamem Gonciarzem, przedstawiciele miejscowych rolników i przedsiębiorców oraz przedstawiciel Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Jarosławiu – Pan Henryk Kojder. W uroczystościach wzięli udział również: Senator RP Mieczysław Golba, Dyrektor Biura Posła na Sejm Mieczysława Kasprzaka, Dyrektor Biura Posłanki na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz, pani Radna Sejmiku Województwa Anna Huk oraz Starosta Powiatu Jarosławskiego Tadeusz Chrzan wraz z żoną.

Ostatnie słowo na zakończenie wygłosił Wójt Gminy Laszki, dziękując osobom zaangażowanym w organizację tego święta a wszystkim zgromadzonym za liczne przybycie, zachęcając jednocześnie do dalszej zabawy. Obsługę imprezy prowadziła firma BARTFUN z Cieszacina Wielkiego a oprawę muzyczną zapewniała Kapela Pawlaki oraz zespół MAXIM. Przy organizacji dożynek bezcenny był wkład pracy miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, zaangażowanie Wójta, Sołtysa wsi Laszki, Rady Sołeckiej oraz pomoc druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Laszkach. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony