Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Niedziela, 5 lipca 2020 r.

Wydarzenia

III Międzynarodowe Agro Targi Wschód

Zdjęcie

W dniach 8-9 czerwca, w godz. od 9.00 do 18.00 odbędzie się trzecia edycja Agro Targów Wschód – plenerowych targów rolniczych odbywających się przy węźle "Przemyśl" autostrady A4 (Skołoszów, ul. Przemyska 37; 37-550 Radymno), zaledwie pół godziny jazdy autostradą od Rzeszowa.
Podczas dwóch dni trwania targów, na powierzchni 20 hektarów będzie można zapoznać się z bogatą ofertą maszyn i urządzeń rolniczych, nowościami rynkowymi, ofertą polskich producentów. Targi to wydarzenie, podczas którego odbędą się również pokazy pracy maszyn na polach testowych, wystawa maszyn zabytkowych. Targi to także szeroka oferta wystawców z branży nawozów, środków ochrony roślin i innych branż związanych z rolnictwem i nie tylko.

Na rolników czekać będą także seminaria i spotkania ze specjalistami Państwowych Instytutów Badawczych, umożliwiające zdobycie fachowej wiedzy i wymianę doświadczeń.
Odwiedzający będą mogli skorzystać z bogatej listy wydarzeń towarzyszących m.in. pokazy nowoczesnych technologii przygotowane przez Politechnikę Rzeszowską; wystawa sprzętu wojskowego, pokazy sokolnicze, zwierzęta gospodarskie, a także miasteczko rozrywki dla dzieci, promocja podkarpackich samorządów oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Agro Targi Wschód to położone bezpośrednio przy węźle autostrady A4, miejsce promocji dorobku rolniczego, gospodarczego i dziedzictwa kulturowego regionu. Bezpośrednia bliskość Ukrainy to doskonała okazja do spotkań rolników i przedsiębiorców z Polski i Ukrainy, szansa poznania wschodniego rynku oraz tworzenia kontaktów handlowych.

Partnerami tegorocznej edycji targów zostały centrale rządowych agencji: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli:
- Marek Kuchciński – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej;
- Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
- Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego;
- prof. dr hab. Wiesław Bielawski – Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie;
- prof. dr hab. Sylwester Czopek – Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Patronat medialny nad targami objęła Telewizja Polska Program Pierwszy, a także liczne media branżowe i regionalne.

Więcej informacji: www.agrotargiwschod.pl.

Przejdź do góry strony