Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Wtorek, 22 października 2019 r.

Wydarzenia

III Międzynarodowe Agro Targi Wschód

Zdjęcie

W dniach 8-9 czerwca, w godz. od 9.00 do 18.00 odbędzie się trzecia edycja Agro Targów Wschód – plenerowych targów rolniczych odbywających się przy węźle "Przemyśl" autostrady A4 (Skołoszów, ul. Przemyska 37; 37-550 Radymno), zaledwie pół godziny jazdy autostradą od Rzeszowa.
Podczas dwóch dni trwania targów, na powierzchni 20 hektarów będzie można zapoznać się z bogatą ofertą maszyn i urządzeń rolniczych, nowościami rynkowymi, ofertą polskich producentów. Targi to wydarzenie, podczas którego odbędą się również pokazy pracy maszyn na polach testowych, wystawa maszyn zabytkowych. Targi to także szeroka oferta wystawców z branży nawozów, środków ochrony roślin i innych branż związanych z rolnictwem i nie tylko.

Na rolników czekać będą także seminaria i spotkania ze specjalistami Państwowych Instytutów Badawczych, umożliwiające zdobycie fachowej wiedzy i wymianę doświadczeń.
Odwiedzający będą mogli skorzystać z bogatej listy wydarzeń towarzyszących m.in. pokazy nowoczesnych technologii przygotowane przez Politechnikę Rzeszowską; wystawa sprzętu wojskowego, pokazy sokolnicze, zwierzęta gospodarskie, a także miasteczko rozrywki dla dzieci, promocja podkarpackich samorządów oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Agro Targi Wschód to położone bezpośrednio przy węźle autostrady A4, miejsce promocji dorobku rolniczego, gospodarczego i dziedzictwa kulturowego regionu. Bezpośrednia bliskość Ukrainy to doskonała okazja do spotkań rolników i przedsiębiorców z Polski i Ukrainy, szansa poznania wschodniego rynku oraz tworzenia kontaktów handlowych.

Partnerami tegorocznej edycji targów zostały centrale rządowych agencji: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli:
- Marek Kuchciński – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej;
- Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
- Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego;
- prof. dr hab. Wiesław Bielawski – Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie;
- prof. dr hab. Sylwester Czopek – Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Patronat medialny nad targami objęła Telewizja Polska Program Pierwszy, a także liczne media branżowe i regionalne.

Więcej informacji: www.agrotargiwschod.pl.

Przejdź do góry strony