Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r.

Wydarzenia

Dożynki Gminne w Wietlinie Trzecim

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

25 sierpnia 2019 r. odbyły się w Wietlinie Trzecim Dożynki Gminne – święto dla rolników z Gminy Laszki. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14:00 od mszy św. w Kościele św. Wincentego a Paulo w Moszczanach, którą koncelebrowali Ksiądz dziekan Zbigniew Szewczyk i Ksiądz Proboszcz Ryszard Buryło, wygłaszając poruszające kazanie nawiązujące do tradycji rolniczych i priorytetów jakie tej pracy powinny być wyznaczone. Po uroczystej liturgii oraz poświęceniu wieńców, Korowód Dożynkowy udał się pieszo na plac przy świetlicy wiejskiej w Wietlinie Trzecim.

Na scenie zaproszonych gości powitali prowadzący imprezę: Pan Edward Gajos i pani Renata Cholewa. Następnie Wójt Gminy Laszki Stanisław Gonciarz przyjął chleb od Starostów Dożynek. Tegorocznym Starostą był Pan Jan Wojnarowski – zamieszkały w Wietlinie Trzecim. Starosta jest Wiceprezesem Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wietlinie Trzecim, która prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 767 ha nastawione na produkcję roślinną i hodowlę bydła mlecznego. Spółdzielnia ta osiąga bardzo dobre wyniki zarówno w produkcji roślinnej jak i w zwierzęcej. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich.

Starościną była Pani Józefa Cisoń – zamieszkała w Wietlinie Trzecim, wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 1,30 ha. Starostowie przekazujący chleb życzyli Wójtowi, aby „dzielił go mądrze i sprawiedliwie, nie dużo nie mało, aby dla wszystkich chleba starczało”.

Następnie wszyscy z ciekawością obejrzeli występy artystyczne i przyśpiewki dożynkowe w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich i młodzieży z zespołu muzycznego „Pro Christo” z Tuchli oraz występ kabaretowy Koła Gospodyń Wiejskich w Miękiszu Nowym.

W tegorocznej prezentacji wieńców dożynkowych wzięło udział 10 Kół Gospodyń Wiejskich: Bobrówka, Bukowina, Korzenica, Laszki, Miękisz Nowy, Miękisz Stary, Tuchla, Wietlin, Wietlin Trzeci i Wysocko oraz Sołectwo Charytany. Każde koło zostało po uroczystości zostało nagrodzone pamiątkowym dyplomem i drobnym upominkiem. Gospodarze tegorocznej imprezy, tj. KGW Wietlin Trzeci przekazało swój wieniec Wójtowi Gminy Laszki. Tuż po występach można było skosztować wspaniałego jadła przygotowanego przez Panie Gospodynie. Jedzenie było tak smaczne, że znikało ze stołów w mgnieniu oka.

W tegorocznych dożynkach wzięli udział radni, sołtysi, przedstawiciele miejscowych rolników i przedsiębiorców, przedstawiciele Ośrodka Doradztwa Rolniczego, KRUS Jarosław, Nadleśnictwa Jarosław, Policji. W uroczystościach wzięła udział Pani Anna Schmidt-Rodziewicz Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Dyrektor biura Posła Mieczysława Kasprzaka Pan Bogusław Tkaczyk i Dyrektor biura Senatora Mieczysława Golby Pan Marcin Malinowski, którzy odczytali listy skierowane do rolników z Gminy Laszki.

Ostatnie słowo na zakończenie wygłosił Wójt Gminy Laszki Stanisław Gonciarz, dziękując osobom zaangażowanym za pomoc w organizacji tego święta a wszystkim zgromadzonym za liczne przybycie, zachęcając jednocześnie do dalszej zabawy. W trakcie imprezy można było podziwiać sprzęt rolniczy wystawiony przez Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną z Wietlina Trzeciego. Obsługę imprezy prowadziła firma BART FUN z Cieszacina Wielkiego a oprawę muzyczną zapewniała |Kapela podwórkowa „PAWLAKI” z Lubaczowa oraz zespół „Art Cafe”. Przy organizacji dożynek bezcenny był wkład pracy miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, zaangażowanie radnego Rady Gminy, sołtysa wsi oraz pomoc druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrówce. Wszystkim wymienionym i przypadkowo pominiętym składamy serdeczne podziękowania.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Przejdź do góry strony