Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Czwartek, 28 września 2023 r.

Wydarzenia

Projekt Zdalna Szkoła+

Zdjęcie Gmina Laszki w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” pozyskała grant w wysokości 74 999,86 zł na zakup sprzętu dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych z rodzin wielodzietnych.
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu pandemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Laptopy umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 74 999,86 zł, 09.09.2020 r. do 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Laszki trafił sprzęt zaspokajający potrzeby 6 nauczycieli i 23 uczniów z rodzin wielodzietnych. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła+ – wsparcie w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola-2

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Przejdź do góry strony