Normalna wielkość czcionki Średnia czcionka Duża czcionka Wysoki kontrast
Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Skrzynka Podawcza RSS Kontakt Mapa strony
Czwartek, 28 września 2023 r.

Wydarzenia

Kolejne miejscowości zostaną podłączone do sieci kanalizacji sanitarnej

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

W Gminie Laszki zakończył się kolejny etap budowy sieci kanalizacyjnej. W ramach zrealizowanego właśnie etapu zakończono budowę sieci kanalizacyjnej w Miękiszu Nowym. Mieszkańcy są obecnie przyłączani do sieci, której długość wynosi ponad 24 km. Koszt budowy kanalizacji przekroczył 6 mln zł, i był współfinansowany ze środków PROW 2014-2020 w kwocie 3,3 mln zł.
Już niedługo kolejne miejscowości zostaną wyposażone w sieć kanalizacyjną.

W czerwcu br. Gmina Laszki podpisała umowę na budowę kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków w Wietlinie Osadzie. Dzięki tej inwestycji, której koszt wynosi 1,9 mln zł, powstanie oczyszczalnia mechaniczno-biologiczna z wykorzystaniem zraszanych złóż biologicznych oraz zostanie wybudowanych 950 mb sieci kanalizacyjnej. Termin zakończenia zadania – październik 2024 r.

Z kolei w miesiącu lipcu Gmina podpisała umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w Bobrówce. Inwestycja ma kosztować 7,3 mln zł, jej projekt zakłada budowę ponad 13 km sieci kanalizacyjnej a zakończenie zadania ma nastąpić w listopadzie 2024 r.

Budowa kanalizacji w Bobrówce i Wietlinie Osadzie jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 6,9 mln zł (Bobrówka) oraz 1,8 mln zł (Wietlin Osada).

Co więcej, do końca listopada br. ma się zakończyć budowa kanalizacji w Wietlinie i Wietlinie Pierwszym, której umowa opiewa na kwotę 11,6 mln zł a dofinansowanie ze środków Polskiego Ładu wynosi 8 mln zł. Po zakończeniu tej inwestycji długość sieci zwiększy się o ponad 20,5 km.

Ponadto Gmina Laszki posiada dokumentację techniczną i pozwolenie na budowę kanalizacji w Wysocku, będzie więc aplikować o dofinansowanie ze środków FEP 2021-2027 w trwającym naborze wniosków.

Przejdź do góry strony