Menu WCAG
A
A
A
A
Menu

Podpisanie umowy o realizację projektu RaP STEAM

W dniu 21 marca 2024 r. w Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie w obecności Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Pani Anny Huk oraz Pani Dyrektor PZPW Krystyny Wróblewskiej Wójt Gminy Laszki Stanisław Gonciarz podpisał umowę dotyczącą realizacji projektu RaP STEAM - robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego, w tym z Gminy Laszki, w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Projekt RaP STEAM - robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego ma na celu wprowadzenie nowoczesnych technologii do procesu nauczania w klasach 4 -8, przygotowując uczniów do wyzwań XXI wieku. Poprzez naukę programowania i budowania robotów, dzieci rozwijają umiejętności logicznego myślenia, kreatywności oraz współpracy zespołowej, które są niezbędne w dzisiejszym świecie.

Szkoły, które będą uczestniczyć w projekcie z terenu Gminy Laszki:

Szkoła Podstawowa w Laszkach, Szkoła Podstawowa w Miękiszu Nowym, Szkoła Podstawowa w Miękiszu Starym, Szkoła Podstawowa w Wietlinie